Odwiedziny z okazji Światowego Dnia Farmaceuty

W dniu 26.09.2022 r., nasz Żłobek odwiedziły Panie Farmaceutki. Jedną z nich była mama Nikosia z grupy Kolorowe Nutki. Pani Farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają w walce z chorobą. Wskazały przeznaczenie różnych aptekarskich przyborów. Opowiedziały, że ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi naszych gości. Największą atrakcją spotkania było własnoręczne wykonywanie przez naszych żłobkowiczów maści. Kiedy była już gotowa panie przełożyły ją do pudełeczka, a następnie opisały jego zawartość.

Podczas miłej pogadanki Panie Farmaceutki przypomniały wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Na zakończenie spotkania maluszki otrzymały różne apteczne kolorowanki oraz rozpuszczalne gumy z witaminą. Bardzo dziękujemy naszym gościom za odwiedziny i przybliżenie nam tajników tak ciekawego zawodu jakim jest farmaceuta.