„PIERWSZY ROCZEK JUŻ ZA NAMI”

 

Pierwszą rocznicę funkcjonowania świętował Żłobek Miejski Nr 1 w Łukowie. Z uwagi na obostrzenia dotyczące pandemii obchody miały charakter symboliczny i zostały ograniczone do minimum, bez udziału dzieci i z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

Przypomnijmy, że Żłobek Miejski Nr 1 w Łukowie powstał  z inicjatywy burmistrza Miasta Łuków Piotra Płudowskiego i został zrealizowany dzięki funduszom pozyskanym z Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch+” 2020 na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w  wieku do lat 3.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski, Wiceburmistrz Mateusz Popławski, Skarbnik Miasta Barbara Leszczyńska, Sekretarza Miasta Waldemara Siurek, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Radosław Niewęgłowski, Naczelnik Wydziału Inwestycji Maciej Tomasiak, Naczelnik wydziału Zarzadzania  Projektami i Promocji Anna Kicińska, Anna Prusak, Kierownik Referatu Promocji Tomasz Goławski, Prezes PUIK-u Paweł Krasuski, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie Agata Zabielska, rodzice z Rady Rodziców.

Pani Dyrektor Dorota Jońska przekazała gorące podziękowania osobom, które stworzyły cudowne miejsce dla najmłodszych mieszkańców Łukowa jak również osobom, które pomagają w tworzeniu historii tego miejsca.

Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że nasz Żłobek funkcjonuje na miarę dwudziestego pierwszego wieku – jest zarówno funkcjonalny, estetyczny, innowacyjny jak również   dwujęzyczny. Jestem przekonana, że jest wizytówką naszego miasta. Piękny budynek to tylko część żłobka. Zasadniczą i najważniejszą jego wartość stanowią  dzieci. To dla nich jest miejsce szczególne, miejsce, do którego chętnie co dzień przychodzą, gdzie czują się dobrze. Kierować taką placówką to prawdziwy zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Bywają chwile radosne, które uskrzydlają nas,  ale i smutne, dzięki którym jesteśmy silniejsi. Pragnę wszystkich zapewnić, że wspólnie z całym personelem czynimy wszelkie starania, aby Żłobek był placówką godną zaufania rodziców, miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpiecznie, natomiast uśmiech dzieci oraz wdzięczność rodziców są dla Nas motywacją do dalszej pracy.

– mówiła pani Dyrektor Dorota Jońska.

Placówka wyposażona jest w szereg ciekawych, edukacyjnych zabawek. Wykwalifikowany personel sprawuje bezpieczną i należytą opiekę, czuwa  nad rozwojem naszych dzieci. W żłobku oprócz codziennych rytualnych zajęć odbywa się wiele ciekawych uroczystości, akcji. Z powodu trwania pandemii, nie możliwe było przedstawienie  na żywo przynajmniej namiastki z przebiegu 365 dni życia żłobka, w związku z tym  zostało to przedstawione zebranym gościom w prezentacji  multimedialnej pt. „Pierwszy Roczek już za nami”.

Rada Rodziców podziękowała Panu Burmistrzowi za wspaniałą inicjatywę na rzecz najmłodszych mieszkańców i ich rodziców.

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone gościom upominki, oraz wszyscy zostali poczęstowani wspaniałym tortem ufundowanym przez Radę Rodziców działającą w imieniu wszystkich rodziców  w Żłobku Miejski Nr 1 w Łukowie.