Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu z wielką radością przyjęli  zaproszenie do Żłobka Miejskiego Nr 1 w Łukowie.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu z wielką radością przyjęli  zaproszenie do Żłobka Miejskiego Nr 1 w Łukowie. W tym  dniu  do żłobka dzieci przyszły ubrane w kolorze czerwonym.

Wizyta strażaków w naszym żłobku wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci.

W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, oraz przeprowadzili szkolenie z  pierwszej pomocy i BHP dla opiekunów żłobka.

Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy, odważniejsi przymierzyli hełm strażacki i siadali do wozu za kierownicą. Małe zuchy próbowały swoich sił trzymając z pomocą Pana Strażaka wąż strażacki.  Jak się okazało lanie wody było najlepszą atrakcją tego dnia.

W imieniu dzieci i opiekunów Żłobka pragniemy jeszcze raz podziękować strażakom za pełne radości spotkanie i nie zapomniane wrażenia naszych pociech.

Być może spotkania te będą zachętą do tego, by w przyszłości zasilić szeregi OSP i działać zgodnie z strażacką maksymą- „ Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.