Poznaj pracowników Żłobka Miejskiego Nr 1 w Łukowie! Poniżej publikujemy sylwetki osób, które dbają o dobro Waszych dzieci.

 

DOROTA JOŃSKA – DYREKTOR ŻŁOBKA

Jestem dyplomowanym nauczycielem wychowania przedszkolnego z ponad 12-letnim stażem pracy z małymi dziećmi.

Od 2008 do 2020 r. pracowałam w Przedszkolu Miejskim nr 4 Fantazja w Łukowie jako nauczyciel. Obecnie pełnię funkcję Dyrektora w Żłobku Miejskim Nr 1 w Łukowie.

Ukończyłam studia magisterskie o kierunku Wychowanie przedszkolne i kształcenie zintegrowane oraz kilka kierunków studiów podyplomowych m.in. Neuro – przywództwo – Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna – Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie Instytut Sportu i Rekreacji w Warszawie, Zarządzanie w oświacie – Wyższa Szkoła Biznesu i Administracji w Łukowie.

Jestem człowiekiem, który wyznacza sobie konkretne cele zawodowe i konsekwentnie je realizuje. Ponadto cechuje mnie konsekwencja w działaniu i odpowiedzialność za wykonywaną pracę. Moja zaletą jest także zdolność szybkiego uczenia się i podążanie za innowacyjnością.

Interesuję się nieustannie rozwojem małego dziecka, oraz literaturą wojenną, a w szczególności życiem małych dzieci w okresie wojennym. Jestem mamą dwóch dorosłych synów.

KAROLINA BUDZIAK – OPIEKUN

Ukończyłam wyższe studia pedagogiczne. Jestem osobą uśmiechniętą, serdeczną i zaangażowaną w proces rozwoju naszych dzieci. Lubię zabawy muzyczno-ruchowe oraz zabawy dywanowe. Lubię z dziećmi aktywnie spędzać czas. Uśmiech, radość i zdobywanie kolejnych umiejętności przez dzieci to dla mnie najlepsza motywacja do pracy i źródło ogromnej satysfakcji.

SUKCES DZIECI JEST MOIM SUKCESEM.

ANETA ŁUKOMSKA – OPIEKUN

Od zawsze kochałam dzieci, dlatego ukończyłam studia na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza. Swoje doświadczenia początkowo zdobywałam w domu, wychowując własną dwójkę dzieci. Później jednak moje życie zawodowe potoczyło się inaczej niż zakładałam. Praca, którą wykonywałam nie dawała mi satysfakcji. Dopiero, gdy rozpoczęłam pracę w żłobku, poczułam, że spełniam się zawodowo i wreszcie robię to co kocham. Dzieci wyzwalają we mnie wiele szczęścia. Ich uśmiechy każdego dnia napełniają mnie radością, a postępy w ich rozwoju, które dokonują się na moich oczach sprawiają, że czuję wiele dumy. Różnorodność charakterów jaką dysponują sprawia, że każde z nich jest wyjątkowe. Urzeka mnie w maluszkach szczerość i oddanie, więc staram się, aby każdego dnia były zadowolone i pełne dobrego humoru.

MARTA SULEJ – OPIEKUN

W Żłobku Miejskim Nr 1 pracuje od początku istnienia placówki. Ukończyłam studia na kierunku edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji . Zależy mi na tym, aby w żłobku dzieci czuły się szczęśliwe, ważne i bezpieczne. Z ogromną radością i dumą patrzę na postępy moich podopiecznych. Jestem osobą troskliwą, cierpliwą, pomocną i odpowiedzialną. Cenię sobie szczerość, życzliwość i szacunek do drugiego człowieka. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch córeczek.

ANETA GRĄDEK – LOGOPEDA KLINICZNY, INSPEKTOR OCHRONY DANYCH, OPIEKUN, ARCHIWISTA

Idź przez życie tak aby ślady twych stóp przetrwały ciebie”- te słowa C.K. Norwida towarzyszą mi każdego dnia. Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki szkrabów. Od kiedy sięgam pamięcią kształtowało się we mnie marzenie, aby pracować z dziećmi. Jeszcze podczas nauki w szkole średniej angażowałam się w wiele projektów pomocowych oraz aktywnie działałam w Klubie Wolontariusza. Te doświadczenia pozwoliły mi na świadome wybranie drogi edukacyjnej i zawodowej, której oddaje się w stu procentach. Jestem Logopedą klinicznym, Pedagogiem, Oligofrenopedagogiem, Pracownikiem Socjalnym, Pedagogiem Specjalnym z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z Autyzmem i Zespołem Aspergera, Nauczycielem wychowania przedszkolnego i nauczania wczesnoszkolnego, Trenerem Umiejętności Społecznych TUS SST. Podążając za aktualnymi potrzebami małego dziecka w żłobku realizuję zdobyte kwalifikacje z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju z integracją sensoryczną. Ponadto ukończyłam szereg kursów i szkoleń, które doskonalą wiedzę teoretyczną o konkretne umiejętności praktyczne. W pracy z dziećmi wykorzystuję i łączę elementy różnych metod m.in.: Logorytmiki, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Aktywnego słuchania muzyki klasycznej wg Batti Strauss, Terapii ręki czy Pedagogiki Bliskości jak również i autorskie programy, co pozwala mi holistycznie oddziaływać na maluszka.

Od ponad 11 lat pracuje z dziećmi, uwielbiam wspierać ich wszechstronny rozwój, pomagać przezwyciężać trudy dnia codziennego. Dzieci w żłobku posiadają nieokiełznany temperament, są mozaiką osobowości, a przy tym zarażają swoją radością i szczerością. Sukcesem dla mnie jest, gdy widzę uśmiech malucha, jego szczęście gdy pokona swoje lęki oraz gdy stawia pierwsze kroki w zabawach edukacyjnych.

Pamiętajmy, że: PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ DZIŚ.

ANETA KRASUSKA – OPIEKUN

W Żłobku Miejskim Nr 1 pracuję od początku powstania placówki. Odkąd sięgam pamięcią, moim marzeniem była praca z małymi dziećmi, dlatego praca w żłobku daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Każdego dnia dokładam wszelkich starań by buzie naszych Maluszków były uśmiechnięte, by pod moją opieką czuły się bezpiecznie, radosne i szczęśliwe. Jestem osobą ambitną, otwartą na nowości edukacyjne i lubię wyzwania. Pracując w żłobku rozwijam swoje zainteresowania i spełniam się zawodowo. Uśmiech na twarzy dzieci jest najlepszym prezentem i podziękowaniem za spędzony razem czas. Jestem szczęśliwa, bo robię to, co kocham – pracuję z Maluszkami. Prywatnie jestem mężatką i szczęśliwą mamą Emilii i Jakuba. Wolne chwile spędzam z rodziną.

JUSTYNA WOLSKA – OPIEKUN

Jestem mamą trójki dzieci. W żłobku pracuje od 2021 roku, mimo, że moja początkowa kariera i edukacja nie była związana z tematem opieki nad dziećmi (z zawodu jestem handlowcem), macierzyństwo zmieniło moje ukierunkowanie. Bycie mamą rozbudziło fascynacje niezliczonymi możliwościami rozwoju i pracy z dziećmi-dlatego zdobyłam kwalifikacje do pracy z małym dzieckiem. Na bieżąco biorę udział w szkoleniach i kursach związanych z opieką i rozwojem małego dziecka. Poszukuję innowacyjnych metod i zabaw do pracy z maluszkami. Jestem osobą ambitną, obecnie jestem w trakcie podnoszenia kwalifikacji z dziedziny terapii zajęciowej. Każdy uśmiech dziecka jest dla mnie największą nagrodą. Jako wymagający rodzic, dbam o to, by dzieci odnalazły ład, harmonie, szczęście, poczucie bezpieczeństwa i wszechstronny rozwój. W wolnym czasie spędzam aktywnie czas z dziećmi, jeździmy rowerami, chodzimy na spacery po lesie, lubimy jazdę na nartach. Dla dzieciaczków, które są pod moją opieką na co dzień chcę być osobą niosącą pomoc i wsparcie, gotową przytulić i otrzeć łezkę w razie dziecięcych smutków, aby na ich twarzy znowu pojawił się uśmiech.

ANNA CZEREPIŃSKA – PIELĘGNIARKA DYPLOMOWANA, OPIEKUN

Na co dzień jestem osobą uśmiechniętą, empatyczną i wyrozumiałą. Praca w żłobku daje mi dużo satysfakcji, gdyż każdego dnia mam możliwość uczestniczenia w bardzo ważnym okresie kształtowania się i rozwoju małego człowieka. W swoich działaniach wychowawczych stawiam na wspieranie maluszków w ich ciągłym rozwoju. W dzieciach urzeka mnie ich naturalność i bezwarunkowa wdzięczność. Dobro dzieci jest dla mnie najważniejsze, codziennie dążę do tego by uśmiech nie schodził im z twarzy, bo jak powiedział J. Korczak „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”

Jestem absolwentką Liceum Medycznego, ukończyłam także studia licencjackie na kierunku pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika szkolna i opiekuńcza. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na kierunku edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i nauczanie wczesnoszkolne. Posiadam uprawnienia pedagogiczne.

Moje trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe związane jest z pracą z dziećmi w każdym wieku oraz ich opiekunami. Przez około 10 lat pracowałam z osobami niepełnosprawnymi zarówno dziećmi jak i dorosłymi. Prowadziłam również indywidualne nauczanie dziecka niepełnosprawnego jako pedagog specjalny. Od ponad 10 lat wykonuję również obowiązki Kuratora Społecznego w Sądzie Rejonowym w Łukowie wydział Spraw Rodzinnych i Nieletnich.

Ukończyłam ponadto szereg szkoleń, które poszerzyły mi wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Do nich należą m.in.: Nowoczesne metody i techniki socjopedagogiczne pracy z dziećmi agresywnymi i pomaganie im w radzeniu sobie ze swoimi emocjami; Praca z dzieckiem nadpobudliwym; Pedagogika zabawy; Pedagogika planu daltońskiego; Formy opieki nad dziećmi do lat trzech.

W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i mamą dorosłej już dwójki dzieci.

EDYTA OSTRYSZ – OPIEKUN

Jestem osobą, radosną, ambitną oraz otwartą na nowe wyzwania. Uwielbiam pracę z dziećmi, która daje mi wiele radości. W łatwy sposób nawiązuje z nimi kontakt zyskując ich sympatię i zaufanie. Ważne jest dla mnie to, żeby dzieci pod moją opieką czuły się bezpieczne i szczęśliwe. Praca z dziećmi nie jest dla mnie tylko zawodem, ale także pasją. Prywatnie jestem mamą Fabiana i Dawida, zatem doskonale znam potrzeby maluszków.

ROBERT CZEREPIŃSKI – KONSERWATOR

Ukończyłem studia licencjackie na kierunku pedagogika, o specjalności niedostosowanie społeczne i resocjalizacja oraz studia magisterskie zakończone uzyskaniem tytułu magistra nauk społecznych o specjalności edukacja obronna. Posiadam uprawnienia pedagogiczne zgodne z Rozporządzeniem MENiS w sprawie „Standardów kształcenia nauczycieli”. Jestem emerytowanym policjantem z 27-letnim stażem służby. Od kilkunastu lat jestem nadal czynnym i zaangażowanym w swoją pracę społecznym kuratorem sądowym II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich. Pracowałem jako pełen pasji wychowawca w domu dziecka, oraz nadal pracuję jako starszy opiekun w DPS w Łukowie. Jestem wieloletnim i nadal aktywnym członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jestem wieloletnim członkiem dwóch stowarzyszeń z których jednego byłem założycielem. Byłem również rachmistrzem GUS. Pracowałem także jako wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcie De Gasperi w Józefowie, oraz Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach. Jestem współautorem publikacji „Pedagogia – problemy współczesnej pedagogiki” Ryki 2018. Pracuję nadal jako nauczyciel w Szkole Podstawowej i konsultant ds. przemocy i alkoholizmu w spółdzielni socjalnej. Od wielu lat jestem hobbistycznie pasjonatem wielkanocnych tradycji ludowych i twórcą pisanek metodą batikową. Propaguję tradycje wielkanocne na terenie powiatu łukowskiego. W wolnej chwili lubię majsterkować. Interesuję się światem przyrody, w związku z tym prace w ogrodzie sprawiają mi dużo przyjemności, jest to dla mnie czas relaksu i odprężenia.

MARTA ŚWIDER – INTENDENT, OPIEKUN

Pracę w Żłobku rozpoczęłam wraz z początkiem jego działalności. Zajmowane przeze mnie stanowisko pozwala mi na dużą kreatywność i różnorodność w przygotowywaniu posiłków dla naszych maluszków, jednocześnie z zachowaniem wszelkich norm żywienia dzieci do 3 roku życia. Z ogromną przyjemnością patrzę jak dzieciaki zajadają serwowane im potrawy, chociaż nie zawsze mają świadomość tego co jedzą. Praca z dziećmi daje bardzo dużo radości i każdy ich sukces nawet ten najmniejszy jest dla nas motorem do tego aby doskonalić swoje umiejętności i podnosić kwalifikację. Jestem mamą dwójki dzieci i wiem ile trzeba włożyć wysiłku, by dla naszych pociech jedzenie było przyjemnością, potrawy smaczne, a przede wszystkim zdrowe. Im wcześniej wypracujemy u naszych dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, tym łatwiej nam będzie je przekonać do poznawania świata smaków, witamin i wartości odżywczych, które wspomagają nasz organizm.

MONIKA JÓŹWIAK – PERSONEL OBSŁUGUJĄCY

Odkąd zaczęłam pracę w żłobku jestem po prostu szczęśliwa. Uśmiech dziecka na powitanie napawa mnie radością i mobilizuje do dalszego działania. Jestem osobą radosną i uśmiechniętą. W wolnym czasie lubię obejrzeć dobry film, podróże i jazdę na rowerze.

AGNIESZKA UZAREWICZ – PERSONEL OBSŁUGUJĄCY

W żłobku Miejskim Nr1 pracuję od momentu jego istnienia. Praca wśród dzieci daje mi wiele radości. Jestem osobą uśmiechniętą, życzliwą i pracowitą. W wolnym czasie czytam książki i zajmuję się pracami porządkowymi. Uwielbiam piesze wycieczki.

IWONA ATKONIS – KSIĘGOWA

Pracuję w Żłobku od początku jego powstania. Interesuję się sportem. Moja pasją są dalekie podróże.

MONIKA KARDAS-ŻĄDEŁEK – REFERENT

Wykształcenie: Akademia Podlaska w Siedlcach, kierunek Zarządzanie i marketing, Wyższa Szkoła Biznesu i Administracji w Łukowie, kierunek Zarządzanie przedsiębiorstwem, specjalność – rachunkowość i finanse, Centrum Ochrony Pracy i Środowiska PRO – LEX w Rykach: certyfikat specjalisty personalno-księgowego
z obsługą komputera, certyfikat ECDL – Europejska Karta Umiejętności Komputerowych.

Doświadczenie zawodowe: 2002 – 2006 PPUH „ŁUKPOL” sp. z o. o. w Łukowie, stanowisko : referent ds. ekonomiczno-pracowniczych, 2007-2017 Wyższa Szkoła Biznesu i Administracji w Łukowie, stanowisko: starszy referent ds. administracyjnych, od 2017 r. – Przedszkole Miejskie nr 2 w Łukowie – referent oraz
od 2021 r. – Żłobek Miejski Nr 1 w Łukowie.

Zainteresowania: Projektowanie ogrodów, dekoracje i aranżacja wnętrz , kulinaria, literatura, podróże, dobra muzyka.