ŚWIĄTECZNI GOŚCIE

Dzieci ze Żłobka Miejskiego Nr1 w Łukowie w minionym tygodniu kultywowały tradycje związane z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. W  tym pięknym i pracowitym okresie nasz żłobek  odwiedzili wspaniali goście. Jednym z nich była Pani Edyta z Muzeum Regionalnego w Łukowie, która przybliżyła tradycje związane z przygotowaniem ozdób choinkowych. Zademonstrowała dzieciom i ich opiekunom wykonanie ozdobnych gwiazd z kolorowego opłatka. Dzieci własnoręcznie przygotowały z opiekunami piękne opłatkowe gwiazdy, którymi potem przyozdobiły żłobkową choinkę.

Na choince zawisły również ciasteczka, przygotowane przez dzieci z Kolorowych Nutek z pomocą  słuchaczek z kierunku opiekunka dziecięca ze Szkoły Policealnej MSZ w Łukowie, które goszczą u nas w ramach praktyk zawodowych.

Żłobek odwiedzili również słuchacze Terapii Zajęciowej ze Szkoły Policealnej MSZ w Łukowie, którzy przedstawili maluszkom „Kukiełkowe Jasełka”. Dzieci z zachwytem oglądały przygotowany występ, a na koniec same wcieliły się w rolę aktorów, co dostarczyło im niezapomnianych wrażeń.